Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Misc. paintings / Wall relief sculpture 14103290



*

nr 1410 3290


WALL RELIEF SCULPTURE

ceramics, outer dimensions including frame: 64x50,


keramik, yttermått inklusive ram: 64x50 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Monday August 9 2021
at 21:02:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/8 13:18:38 1      200 kr
9/8 13:49:58 2      250 kr
9/8 20:18:46 3      300 kr
9/8 20:20:00 1      600 kr
9/8 20:24:48 3      400 kr
9/8 20:24:48 1      450 kr (Robot)
9/8 20:26:04 3      500 kr
9/8 20:26:04 1      600 kr (Robot)
9/8 20:39:19 1      700 kr
9/8 20:49:21 4      1.000 kr
9/8 20:51:26 1      900 kr
9/8 20:51:26 4      1.000 kr (Robot)
9/8 20:52:33 1      1.200 kr
9/8 20:53:24 4      1.300 kr
9/8 20:54:15 4      1.500 kr
9/8 20:55:37 1      1.400 kr
9/8 20:55:37 4      1.500 kr (Robot)
9/8 20:57:31 1      Vinnande bud
9/8 21:01:51 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
  • 6497 MOVIE POSTERS
    5 pcs, old, " Fröken Chic, Den store amatören, Tit..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:56
  • 6435 PHOTOGRAPH
    Paul Koruna (1939), 'Paris', signed. Image dimensi..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:27




Ladda ner broschyr